Ubytování

V Chorvatsku je možné se ubytovat v různých typech zařízení a zde Vám přinášíme jejich přehled.

Soukromé apartmány

Ubytování v soukromí je pro Chorvatsko typické a velká část turistů tuto možnost preferuje. Získat ubytování v soukromém apartmánu je velmi snadné a je možné si ho zajistit několika způsoby. Mnoho turistů je zvyklých nerezervovat si ubytování dopředu, ale zvolí si oblast, do které chtějí cestovat a až na místě samém hledají ubytování. Najít ubytování tímto způsobem je velmi snadné, neboť poskytovatelé ubytování své domy označují v mnoha jazycích. Často stačí před vybraným domem jen zastavit a domácí Vás sami přijdou přivítat a nabídnout prohlídku apartmánu. Velmi často se také můžete setkat s místními obyvateli, kteří nabízejí volné ubytování formou informačních cedulí u hlavních cest - po projevení zájmu o ubytování si k Vám přisednou do vozu a navigují Vás ke svému apartmánu. Tyto nabídky jsou označovány nejčastěji takto: Zimmer frei (německy), Accomodation (anglicky), Sobe (chorvatsky), Camere (italsky). Soukromé apartmány máte také možnost si rezervovat dopředu prostřednictvím mnoha cestovních kanceláří, internetových serverů apod. již před odjezdem - cena je však ve většině případů navýšena o provizi pro zprostředkovatele. V případě, že se Vám nechce nebo nedaří nalézt vhodné ubytování, můžete také využít služeb místních informačních a cestovních kanceláří, jejich ceny však mohou být i dvojnásobné. Proto vám z vlastních zkušenosti doporučujeme web UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz kde je největší nabídka právě soukromého ubytování po celém pobřeží Chorvatska s kontakty přímo na majitele apartmánů.

Cena ubytování samozřejmě závisí na stavu apartmánu, jeho vybavenosti, lokalitě, vzdálenosti od pláže či od centra atd. V zásadě se doporučuje volit ubytování s klimatizací, neboť i noční teploty zde nezřídka atakují hranici 30 OC a mnoho turistů si v noci neodpočine právě v důsledku vysoké teploty.

Příjemným bonusem tohoto ubytování je také skutečnost, že mnoho hostitelů svým hostům nabízí malé pohoštění na přivítanou, domácí ovoce, užitečné informace apod.

Kempy a autokempy

Tato možnost ubytování je cenově výhodná a z nabídky si vyberou i nároční cestovatelé. V Chorvatsku je více než 300 kempů a autokempů, které jsou podle jejich úrovně a vybavení rozděleny do 4 kategorií. V dnešních moderních kempech můžeme najít kompletní vybavení: sociální zařízení, restaurace a bary, sportovní zařízení, letní kina apod. Před odjezdem doporučujeme porovnat nabídky více zařízení, protože ceny za pobyt, auto či karavan mohou být při stejné nabídce služeb velmi rozdílné. Důležitou informací je také přísný zákaz táboření ve volné přírodě, kde je velké riziko požáru. Porušení tohoto zákazu je místními orgány tvrdě pokutováno. Kempy v Chorvatsku

Hotely

Chorvatské hotely odpovídají běžným standardům kdekoliv na světě a dle jejich úrovně zde naleznete i odpovídající vybavení. Své služby zde nabízí levné hotely se standardním ubytováním bez možnosti stravování, ale i luxusní hotely světových řetězců, které nabízí např. autopůjčovnu, fitness centrum, plavecký bazén, restaurace, tlumočnické služby apod.