Turistické oblasti

Istrie

Istrie je poloostrov na severu země, který je na východě omýván vodami Terstského zálivu a na západě ho obklopuje Rijecký záliv. Přístup na Istrii je kromě z Chorvatska také z Itálie a ze Slovinska. Rozloha tohoto poloostrova je cca 3.800 km2 a je převážně rovinatý. Pobřeží je velmi členité a najdete zde také mnoho malebných zátok a malých ostrůvků. Moře je zde jako v celém Chorvatsku křišťálově čisté a přímo vybízí k potápění a jiným vodním radovánkám. Mezi nejvýznamnější přímořská letoviska patří Pula, Poreč a Rovinj - více informací v sekci Významná letoviska - Pula .

chorvatsko panorama

Kvarner

Kvarnerský záliv, někdy označovaný také jako Kvarnerská riviéra, je největší záliv v Chorvatsku. Moře je zde tvořeno Rijeckým a Kvarnerským zálivem. Stejně jako Istrie je i Kvarner turisticky velmi oblíbenou lokalitou, zejména pro svoji vzdálenost od zemí střední Evropy. V této oblasti se nachází také největší chorvatské ostrovy, kterými jsou Krk a Cres, ale najdete zde i mnoho dalších menších ostrovů. Mezi známá města na pobřeží Kvarneru patří Krk (ostrov Krk), Baška (ostrov Krk), Crikvenica, Rijeka a mnoho dalších.

Dalmácie

Dalmácii je možné rozdělit na severní Dalmácii, střední Dalmácii a jižní Dalmácii a každá z těchto oblastí má své "hlavní" město - od severu na jih jsou to Zadar, Split a Dubrovník. Tato oblast zabírá celou jižní část země a především v jižní Dalmácii již můžeme pozorovat i vegetaci typickou spíše pro tropické oblasti, jako jsou palmy, tropické ovoce apod. I tato oblast se může pochlubit mnoha ostrovy, mezi ty nejznámější patří Dugi otok, Hvar a Pelješac. Dalmácie je vzhledem k České republice nejvzdálenější destinací, zato však díky své jižnější poloze nabízí oproti Istrii a Kvarneru větší jistotu slunečného počasí - více informací v sekci Významná letoviska - Split / Dubrovník

mapa chorvatska